You are currently viewing Робота у Польщі для українців: де потрібні жінки?

Робота у Польщі для українців: де потрібні жінки?

Тепер перебування громадян України у Польщі легалізується на 18 місяців. Втікачі отримали доступ до ринку праці нарівні з жителями країни. Це означає, що більше не потрібно отримувати дозвіл на роботу. Достатньо просто зареєструватися в органах місцевої адміністрації (urzędzie) та отримати польський номер платника податків (PESEL). І можна розпочинати роботу!

Український паспорт

Переважно польські фірми пропонують роботу для українців на виробництві. Найбільше вакансій у будівельній та автомобільній галузях, а також у важкій промисловості. Спостерігається особливий дефіцит зварювальників, монтерів металоконструкцій, токарів, слюсарів, шліфувальників та піскоструминників. На додаток до вищезгаданих, в Apik можна знайти наступні вакансії: оператор верстата з ЧПУ, оператор вилкового навантажувача, сантехнік, мийник дахів та цехів, різноробочий, працівник виробництва або складу.

На посади для висококваліфікованих фахівців претендують місцеві жителі. Проте роботу можна знайти без спеціальних професійних навичок. Здебільшого на підприємствах харчової та легкої промисловості. Відкритих вакансій багато, але робочих місць для жінок без знання польського на ринку праці вже практично немає.

Агентство з працевлаштування Apik аналізує попит на працівників, намагаючись створити найкращу пропозицію для українських жінок. Йде збирання інформації про вакансії та форми підтримки, якими можуть скористатися українки. На даний момент у Apik є вакансії для жінки – касир на автостраді.

Графіка польського фотографа Aleksander Małachowski
Автор Aleksander Małachowski

Минуло вже понад два місяці з початку відкритої війни на території України. За даними ООН, російська військова агресія змусила залишити свої будинки понад 10 млн. українців. Понад 30% з них приїхали до Польщі, сподіваючись врятуватися від війни. Українські біженці у Польщі з перших днів отримують безпрецедентну допомогу та підтримку з боку суспільства: поляки приймають Українців у свої будинки, допомагають із транспортом від кордону, організовують гуманітарну допомогу та допомагають з роботою.

Dodaj komentarz